default logo

Senior/Vet./Motionist Holdturnering ude 2019

SENIORHOLD HERRER

SENIOR Hold:
Øresund Tennis
DTF
1. hold i 1. Division Øst,

Kaptajn: Calle Bergman
Tlf.:  53801087
Mail: bergmancarlarvid@gmail.com 

SENIOR Hold:
Øresund Tennis
2. Hold, DTF, Liga
Liga
3
Kaptajn: Calle Bergman
Tlf.:  53801087
Mail: bergmancarlarvid@gmail.com 

SENIOR Hold:
Øresund Tennis
3. Hold, DTF Liga
Liga
4
Thomas Krogh Larsen
Tlf.: 61695640
Mail: tomassen15@yahoo.com

SENIOR Hold:
Øresund Tennis
4. Hold, DTF, liga
Liga
5
Kaptajn:
Steen Søndergaard
Tlf.: 60353001
Mail: 

SENIORHOLD DAMER

SENIOR Hold:
Øresund Tennis
DTF
1. Hold

1. division, Øst

Kaptajn:
Malene Frei

Tlf.: 29665598
Mail: malenefrei@hotmail.com

SENIOR Hold:
Øresund Tennis
2. Hold, DTF Liga
Liga 2

Kaptajn:
Ukendt

VETERAN HOLD

VET +40
1. Division, Tennis Øst
Kaptajn:
Hans-Jørgen Pagh
Tlf.: 22617636
Mail: hapag@paghfam.dk

VET +40
3. Division, Tennis Øst
Kaptajn:
Christina Bohmann
Tlf.: 25303309
Mail: christina.bohmann@gmail.com

DAMEHOLD VET +40

VET +40
Division ukendt
Kaptajn:
Anne Wiberg
Tlf. 22720074
Mail: awtennis@hotmail.com

VETERAN HOLD

VET +50
3. Division, Tennis Øst
Kaptajn:
John Vissing
Tlf.: 40603283
Mail: John.Vissing@regionh.dk

VET +60
3. Division, Tennis Øst
Kaptajn:
Peter Frøslev Petersen
Tlf.: 40174588
Mail: peter.froeslev@skolekom.dk

MOTIONIST
Kategori 2, Tennis Øst
Kaptajn:
Charlotte Holm
Tlf.: 29631504
Mail: charlotte.holm@dannebo2.dk

MOTIONIST
Kategori 4, Tennis Øst
Kaptajn:
Lillian Harboskov
Tlf.: 20212204
Mail: harboskov@hotmail.dk

Golden Age
Kategori ?, Tennis Øst
Kaptajn:
Preben Silva
Tlf.: 25787864
Mail:  silva@gmail.com



9. april 2019:
De anførte Senior-Veteranhold er foreløbige.
Vi venter på Tennis Øst endelige oversigt.

HOLDKAMPOVERSIGT 2019
(Sommersæsonen)
Kommer her på siden ultimo april

I Øresund Tennis samarbejdet, er der tilmeldt hold for alle, som ønsker at spille mod andre klubber som et hold.


 Link til online systemet
Turnament software
Dansk Tennis Forbund