default logo

Senior/Vet./Motionist Holdkaptajner mv. 2018 ude

HOLDKAMPE - SENIORER
(Sommersæsonen - Tennis Øst)

I samarbejdet Øresund Tennis har vi seniorhold for alle seniorer som ønsker at spille turneringstennis for hold.

HOLDKAPTAJNER 2018
(Sommersæsonen)
Veteranhold:
⇒ VET 40, 1. Division
Hans-Jørgen Pagh
Tlf.: 22617636
Mail: hapag@paghfam.dk
⇒ VET 40, 3 division
Christina Bohmann
Tlf.: 25303309
Mail: christina.bohmann@gmail.com
⇒ VET 50, 3. division
John Vissing
Tlf.: 40603283
Mail: John.Vissing@regionh.dk
⇒ VET 60, 1. division
Peter Frøslev Petersen
Tlf.: 40174588
Mail: peter.froeslev@skolekom.dk

Senior doublehold:
⇒ Kategori 2
Charlotte Holm
Tlf.: 29631504
Mail: charlotte.holm@dannebo2.dk

⇒ Kategori 4
Lisbet Foged
Tlf.: 53808803
Mail: lisbetfoged@gmail.com

HOLDKAPTAJNER 2018
(Sommersæsonen)

Seniorhold:
⇒ DTF 1. division Øst damer
Malene Frei
Tlf.: 29665598
Mail: malenefrei@hotmail.com

⇒ DTF 2. division øst
Calle Bergman
Tlf.:  53801087
Mail: bergmancarlarvid@gmail.com 

TENNIS ØST:

⇒ Senior damer, 4. division
Øresund, 2
Anne Wiberg
Tlf. 22720074
Mail: awtennis@hotmail.com



⇒ Senior herre 6. division 
Øresund, 2
Philip Laybourn
Tlf.: 23116914
Mail: philip@laybourn.com

⇒ Senior herre 8. division
Øresund 3
Thomas Krogh Larsen
Tlf.: 61695640
Mail: tomassen15@yahoo.com

⇒ Senior herrer 9. division
Øresund, 4
Steen Søndergaard
Tlf.: 60353001
Mail: steens@lokaltelefonen.dk

HOLDKAMPOVERSIGT 2018
(Sommersæsonen)

I Øresund Tennis samarbejdet, er der tilmeldt hold for alle, som ønsker at spille mod andre klubber som et hold.


 Link til TENNIS ØST´s 
Turneringssystem
klik her